Pół wieku razem to czas pełen zmian, wyzwań, ale przede wszystkim wspomnień i doświadczeń. 31 par z Gminy Tarnowiec świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, świętowało w Gminie Tarnowiec 31 par, które wyraziły zgodę na wystąpienie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie okolicznościowych medali. "Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania"

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody i Diamentowe Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się we wtorek (26 września) w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu.
Świętowanie Jubilatów i zaproszonych gości rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym w Tarnowcu gdzie ks. proboszcz Paweł Knurek sprawował uroczystą mszę świętą w intencji Jubilatów. W trakcie mszy świętej małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia. Następnie Jubilaci udali się na dalszą część uroczystości do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.

złote gody w Tarnowcu

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Tarnowiec. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat i 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowcu Bogusława Biernacka. Uroczystego aktu dekoracji dokonała Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Tarnowiec Jarosława Pękali, Sekretarza Urzędu Przemysława Majki, Skarbnika Gminy Anety Świdrak, Z-cy Kierownika USC w Tarnowcu Karoliny Chochołek oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bartłomieja Smyki.

Wójt Gminy Agata Augustyn pod adresem dostojnych Jubilatów skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu oraz poczęstunku. Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła kapela ludowa " Tarnowcoki".

Tarnowiec, złote gody

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Teresa i Władysław Betlejowie, Maria i Rajmund Dominikowie, Anna i Władysław Dubielowie, Irena i Zbigniew Fiałkiewiczowie, Aleksandra i Andrzej Ginalscy, Maria i Stanisław Gierliccy, Maria i Jan Jabłeccy, Stanisława i Józef Karamonowie, Maria i Adam Klockowie, Maria i Ludwik Krupowie, Helena i Stanisław Laskosiowie
Zuzanna i Jan Lesikiewiczowie, Maria i Jan Markowie, Maria i Jan Mroczkowie, Maria i Zbigniew Pacowie, Danuta i Jan Pasiniewiczowie, Maria i Jan Sanoccy, Ewa i Stefan Sochaccy, Józefa i Jan Stysiowie
Zofia i Józef Szypułowie, Józefa i Jan Śmietanowie, Grażyna i Jerzy Świdrakowie, Maria i Stanisław Świstakowie, Józefa i Stanisław Tomasikowie, Zofia i Józef Wójcikowie, Maria i Leon Wójcikowie
Krystyna i Andrzej Wyderkowie, Anna i Eugeniusz Zygułowie, Danuta i Henryk Żebraccy, Krystyna i Stanisław Żebraccy, Maria i Stanisław Żuradowie
Diamentowe Gody obchodzili: Lucyna i Tadeusz Kmiecikowie, Barbara i Stanisław Żebraccy.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.
Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.