Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej Osobnica - Dębowiec.
W dniu 29 września przy Szkole Podstawowej w Łazach Dębowieckich podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej Osobnica - Dębowiec.

Adam Pawluś Starosta Jasielski powitał zebranych gości, podkreślił, że po skończeniu tego zadania, do remontu w całej Gminie Dębowiec pozostanie jedynie odcinek o długości około 600 metrów. Gospodarz Powiatu Jasielskiego wyraził nadzieję, że szybko uda się to zrealizować i na terenie całej gminy nie będzie już żadnej dziurawej drogi.

remont drogi w Osobnicy

Roboty drogowe będą realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej Osobnica - Dębowiec w miejscowościach Łazy Dębowieckie i Dębowiec". Zakres prac będzie obejmował zarurowanie prawostronnego przydrożnego rowu wraz wykonaniem kanalizacji deszczowej. Zabieg ten umożliwi poszerzenie jezdni do szerokości 5,5 m i wykonanie utwardzonych poboczy o szerokości 0,75m. Nowa nawierzchnia zostanie wzmocniona siatką i ułożona na tym odcinku w trzech warstwach.

Koszt realizacji zadania opiewa na kwotę 729 759, 00 zł i jest dofinansowywany z rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 144 914, 00 zł. Dofinansowania na sumę 226 695, 00 zł udzieliła również Gmina Dębowiec. Pozostała kwota zostanie pokryta przez Powiat Jasielski. Przebudowa ma zostać wykonana w terminie do 60 dni od podpisania umowy.

Jubileusz i nowa remiza strażaków OSP Brzyska
Na miejscu podpisania umowy obecni byli: Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Ryszard Lisowski - Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Marcin Bolek - Wójt Gminy Dębowiec, Katarzyna Kaszowicz - Dyrektor PZD Jasło, Adam Matuszewski - Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych sp. z.o.o. w Jaśle, Zbigniew Brączyk - Dyrektor ds. Technicznych Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych sp. z.o.o. w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.