Na jasielskim rynku odbyła się kolejna akcja związana z działaniami rewitalizacyjnymi w Jaśle.
Piękna jesienna pogoda sprzyjała kolejnej akcji związanej z działaniami rewitalizacyjnymi w Jaśle. W piątek (29 września) na jasielskim rynku pojawiło się wielu jaślan, którzy chcieli się włączyć w zaproponowane działania w ramach "Rewitalizacji w jesiennym plenerze".

Dużym powodzenie cieszyły się nie tylko sadzonki roślin owocowych, które były rozdawane za makulaturę, ale również zielony punkt wymiany roślin doniczkowych, w który można było wymienić swoją roślinę na inną. Najmłodsi mieszkańcy chętnie korzystali ze stanowisk edukacyjno-informacyjnych, a także z zapałem wyciskali świeży sok na energorowerze w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Przy okazji rozdane zostały nagrody dla 23 uczniów z jasielskich szkół podstawowych, którzy otrzymali nagrody w konkursie na projekt plakatu profilaktycznego "Mój pomysł na zdrowie" organizowaną przez Kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nagrody wręczał Paweł Rzońca sekretarz miasta Jasła.
Piątkową akcję wsparły także Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Muzeum Regionalne, które zaproponowały mieszkańcom: wymianę przeczytanych książek na nowe, stworzenie własnoręcznie zrobionych zakładek oraz malowanie ekologicznych toreb w jesienne wzory.

Dodatkowo można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie ziołolecznictwa i dietetyki, jako część akcji "Poczuj miętę do rewitalizacji". Na rynku działał także mobilny punkt do głosowania na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.