Złodziej koszy na śmieci, kratek ściekowych i roweru stanie przed sądem. Policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego jasielskiej komendy sporządzili akt oskarżenia. 57 - letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z jasielskiej komendy zakończyli postępowanie w sprawie kradzieży koszy na śmieci oraz metalowych wkładów do koszy. - Sprawa miała swój początek w styczniu tego roku. Policjanci otrzymywali wiele zgłoszeń i zawiadomień dotyczących kradzieży plastikowych pojemników na śmieci oraz metalowych wkładów. W kilku przypadkach w wyniku szybkiej reakcji policjantów oraz prawidłowej postawie świadków zdarzenia, sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku. To 57 - letni mieszkaniec Jasła - relacjonuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. - Policjanci po zatrzymaniu głównego podejrzanego w sprawie kradzieży, gromadzili i analizowali materiał dowodowy. W trakcie trwającego dochodzenia udowodnili 57-latkowi kradzież siedmiu plastikowych pojemników na odpady oraz czterech metalowych wkładów do koszy na śmieci. Ustalili także, że mieszkaniec Jasła ma na swoim koncie również inne czyny przestępcze. Mianowicie jest odpowiedzialny za kradzież sześciu kratek ściekowych z myjni samochodowej oraz kradzież roweru.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży. 57-latek przyznał się do winy. W minionym tygodniu policjanci sporządzili akt oskarżenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

~mch

14-10-2020 20:23 29 27

Wiem o kogo chodzi,kiedy byłem na policji zgłosić kradzież wyśmiali mnie na głos ,szkodliwość czynu 500zł co to jest, tak usłyszałem,a później chcą mieć poważanie.PAJACE
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.