W Dobrucowej odbyła się VII edycja Marszobiegu, którego celem jest uczczenie pamięci ofiar obozu hitlerowskiego w Szebniach oraz popularyzacja aktywności fizycznej.
W niedzielę (8 października) w Dobrucowej odbył się Marszobieg, którego głównym celem jest uczczenie pamięci ofiar obozu hitlerowskiego w Szebniach oraz popularyzacja aktywności fizycznej. W tegorocznej VII edycji pomimo mocno jesiennej aury na starcie pojawiło się kilkadziesiąt osób.

marszobieg w Dobrucowej

Po wspólnym przejściu na miejsce startu główny organizator marszobiegu Jarosław Lula, przywitał wszystkich obecnych i podziękował za liczne przybycie. Następnie minutą ciszy uczczono ofiary obozu w Szebniach oraz zmarłego, byłego Wójta Wiktora Barańskiego, który włożył wiele starań w budowę pomnika przy którym zebrali się uczestnicy.

Następnie Wójt Gminy Agata Augustyn, Przewodniczący Rady Jarosław Pękala, Dyrektor GOK Bartłomiej Smyka oraz Sołtys Dobrucowej Jarosław Lula złożyli kwiaty. Kolejno uczestnicy wyruszyli na trasę marszobiegu, która wynosiła w tym roku 2 km, 4 km i 6 km. Po dotarciu do mety każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek. Pod domem strażaka na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez panie z KGW Dobrucowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.