W Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się jubileusz Kapeli Tarnowcoki.
W sobotę (7 października) w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu Kapela Ludowa Tarnowcoki świętowała swój jubileusz 10 lat. Wieczorne spotkanie rozpoczął dyrektor GOK Bartłomiej Smyka witając zebranych gości, dziękując za obecność wszystkim którzy przybyli aby wspólnie świętować.

kapela Tarnowcoki

Po wspólnym obiedzie przygotowanym przez KGW Tarnowiec głos zabrała Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn witając wszystkich obecnych na sobotnim spotkaniu, pogratulowała Kapeli dorobku i wielu osiągnięć, które zespół zgromadził na swoim koncie. Życzyła kolejnych lat wspólnego grania i dalszych sukcesów na scenach lokalnych i ogólnopolskich.
Kolejno głos zabrał Grzegorz Nieradka - Doradca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesora Piotra Glińskiego, wręczając w jego imieniu specjalną nagrodę, którą Minister uhonorował Kapelę Tarnowcoki. Nagroda w wysokości 15 tyś zł przyznana została za dotychczasowe osiągnięcia oraz za dbanie o tradycje i krzewienie folkloru.

Następnie głos zabrała Senator RP Alicja Zając, składając gratulacje Kapeli oraz podkreślając jak ważną rolę w podtrzymaniu tradycji pełnią zespoły ludowe. Starosta Jasielski Adam Pawlus wraz z gratulacjami wręczył Kapeli upominki ufundowane przez Powiat Jasielski.
Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy wręczyli dla każdego członka zespołu pamiątkowe witraże upamiętniające ten dzień oraz 10 lat działalności artystycznej. Gratulacje dla Tarnowcoków złożyły także Stanisława Kobak oraz Jadwiga Koerner - przedstawicielki KGW z terenu Gminy Tarnowiec.

jubileusz kapeli Tarnowcoki

Lokalna poetka Maria Tomasik przygotowała na sobotnie święto okolicznościowy wiersz, który odczytała wraz z gratulacjami składanymi jubilatom.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się biesiada podczas której na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy GOK w Tarnowcu, które przygotowały małą niespodziankę dla Kapeli.

Potakowianki napisały wiersz a Dworzanie wykonali napisaną przez siebie piosenkę, której bohaterami byli członkowie Tarnowcoków. Do późnych godzin wieczornych zebrani na sali świętowali wspólnie 10 lecie Kapeli, która prezentowała na scenie jedne z najbardziej żywiołowych utworów w swoim repertuarze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.