W Umieszczu odbyły się IV Zawody Rowerowe o Puchar Starosty Jasielskiego.
W poniedziałek (2 października) w Umieszczu odbyły się IV Zawody Rowerowe o Puchar Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia. Liczba uczestników w tegorocznej edycji wyniosła ponad 100 osób.
Celem zawodów była popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, promowanie zdrowego trybu życia i rozwoju aktywności fizycznej oraz integracja środowiska szkolnego.

W sześciu kategoriach wiekowych odbyło się łącznie 28 startów na dystansach adekwatnych do wieku uczestników. Najmłodsi zawodnicy mieli 3 lata, najstarsi uczniowie klas ósmych 14 lat. Na trasie młodzi kolarze rywalizowali w pocie czoła i, co najważniejsze, w duchu fair play. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze i każdy mógł czuć się zwycięzcą. Po ich zakończeniu cały peleton przejechał pod budynek Niepublicznego Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Umieszczu, gdzie na uczniów czekał ciepły posiłek.

zawody w Umieszczu

Po podsumowaniu wyników wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz upominki rzeczowe. Nagrody wręczyli Starosta Jasielski Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym Jan Muzyka oraz Dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Umieszczu Jolanta Żebracka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.