W dniu 19 października odbędą się 1. urodziny Generatora Nauki GEN.
Czas biegnie nieubłaganie. 19 października br. minie rok od dnia, w którym Generator Nauki GEN rozpoczął misję popularyzacji nauki wśród mieszkańców Jasła i regionu. Pierwsze urodziny to wyjątkowy jubileusz, do którego świętowania GEN zaprasza wszystkich miłośników nauki i dobrej zabawy. Nie zabraknie kreatywnych warsztatów plastycznych, ciekawych prelekcji, fotobudki, a nawet przejażdżek rowerem po linie.

Niespełna rok temu, w dawnym budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, odbyło się uroczyste otwarcie Generatora Nauki GEN. To nowoczesne centrum nauki stworzone zostało przede wszystkim z myślą o popularyzacji nauk ścisłych, w tym matematyki, chemii, fizyki i biologii. GEN jest także miejscem, w którym mieszkańcy Jasła i okolic, bez względu na wiek, mogą aktywnie spędzać czas, bawiąc się, czy też rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Nic więc dziwnego, że w perspektywie ostatnich dwunastu miesięcy Generator zdołał zdobyć uznanie swoich gości, z których większość odwiedza potem GEN z godną pozazdroszczenia regularnością.

Z tej okazji przygotowano sporo ciekawych atrakcji, w tym:
- Prezentację bolidu "Piła" skonstruowanego przez SKN Rotor Krosno
- Prelekcje - "Droga po rekord Polski. Bolid "Piła" PANS w Krośnie"
- Warsztaty plastyczne dla dzieci w Strefie Kreatywności
- Spotkanie z planszówkami w Mediatece
- Quest - grę, w której rozwiązując zagadki odkryjecie tajemnice Generatora
- Przejażdżkę rowerem na linie
- Fotobudkę
Zapraszamy wszystkich miłośników nauki i dobrej zabawy. Start o godzinie 9:00.

[AKTUALIZACJA]


W związku ze śmiercią Małgorzaty Adamskiej-Chmiel, zastępcy burmistrza miasta, która była inicjatorką powstania Generatora Nauki, a także z uroczystościami pogrzebowymi, które odbędą się 19 października zostają odwołane 1 urodziny GEN-u, zaplanowane właśnie na 19 października.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.