Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali kierującą samochodem marki Kia, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 27 km/h. Jak się okazało, kobieta nie miała przy sobie prawa jazdy, ponieważ zostało jej ono wcześniej zatrzymane. Noc spędziła w policyjnym areszcie w oczekiwaniu na rozprawę sądową.
W poniedziałek, po godz. 19:30 w Majscowej, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Kia, która po drodze wojewódzkiej nr 992 jechała z prędkością 77 km/h.

- Siedząca za kierownicą obywatelka Słowacji przyznała, że nie posiada prawa jazdy. Jak oświadczyła, zostało jej ono wcześniej zatrzymane przez jasielskich policjantów, za zbyt szybką jazdę. Mundurowi potwierdzili, że 52-latka końcem sierpnia br. jadąc ul. Dukielską w Nowym Żmigrodzie poruszała się z prędkością 112 km/h. Otrzymała wtedy mandat w wysokości 2000 zł oraz zostało jej zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące - informuje mł. asp. Daniel Lelko z KPP w Jaśle.

Za popełnienie wykroczenia polegającego na prowadzeniu pojazdu mechanicznego nie mając do tego uprawnienia orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym, policjanci nie mogli nałożyć na kobietę mandatu, lecz musieli skierować wniosek o ukaranie do sądu. Obywatelka Słowacji została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a wobec niej zastosowano postępowanie przyspieszone. Kia, którą kierowała trafiła na policyjny parking.

- Wczoraj odbyła się rozprawa w Sądzie Rejonowym w Jaśle, podczas której 52-latka usłyszała wyrok w postaci grzywny 1500 zł. Ponadto, wobec kobiety został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy - dodaje mł. asp. Daniel Lelko.

Policja przypomina:
Art. 94 kw:
§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.
§ 1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.