Prokuratura Rejonowa w Jaśle poinformowała o czynnościach związanych z wczorajszym zabójstwem w Sławęcinie.
Wczoraj (18 października) po godz. 14 doszło do dramatycznych wydarzeń w Sławęcinie, gm. Skołyszyn.

- Około godz. 14.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaśle otrzymał zgłoszenie o rannej kobiecie w miejscowości Sławęcin. Na miejsce skierował policjantów z Posterunku Policji w Skołyszynie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze, w jednym z domów w Sławęcinie, ujawnili ciało 44-letniej kobiety. Zastali również rannego 46-latka. Mężczyzna w związku z odniesionymi obrażeniami, został przetransportowany do jasielskiego szpitala - poinformował poinformował mł. asp. Daniel Lelko z KPP w Jaśle.

Przez wiele godzin, na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Jaśle. Był też biegły lekarz sądowy.

Równocześnie prowadzone były działania poszukiwawcze, za 20-letnim synem zamordowanej kobiety i rannego mężczyzny, który był podejrzewany o dokonanie tej zbrodni i zbiegł z miejsca zdarzenia. W poszukiwaniach brali udział policjanci, nie tylko z jasielskiej komendy, ale także funkcjonariusze z KWP w Rzeszowie, OPP w Rzeszowie, KPP w Przeworsku, KMP w Krośnie i KPP w Sanoku. Również strażacy z PSP w Jaśle włączyli się w poszukiwania 20-latka. Do działań poszukiwawczych funkcjonariusze wykorzystali drony oraz psy tropiące.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Jasło około godz. 22. Został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wykonanie z nim dalszych czynności. W momencie zatrzymania był trzeźwy. Została mu pobrana krew do badań na zawartość środków zabronionych.

Dzisiaj (19 października) w południe prokurator rejonowy w Jaśle Grażyna Krzyżanowska poinformowała, że czynności w tej sprawie trwają non stop od wczoraj od godzin popołudniowych.

- Na ten moment zebraliśmy niezbędny materiał dowodowy, ale uzupełniamy go jeszcze o dwie rzeczy. Wiele wskazuje na to, że czynności procesowe z udziałem zatrzymanego 20-letniego mężczyzny będą wykonywane jeszcze w dniu dzisiejszym. Oczywiście o ewentualnych motywach zabójstwa nie możemy na tą chwilę jeszcze mówić - poinformowała prokurator Grażyna Krzyżanowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.