Stowarzyszenie Kultury Ludowej w Trzcinicy zorganizowało zabawy taneczne pn. "Jesienne tańce z Trzcinicokami".
W Trzcinicy odbyły się zabawy taneczne pn. "Jesienne tańce z Trzcinicokami" (2 i 30 września). Imprezy zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Ludowej w Trzcinicy we współpracy z Kapelą ludową Trzcinicoki.

Potańcówki przyciągnęły liczne grono miłośników kultury ludowej z powiatu jasielskiego oraz innych części województwa. Celem zorganizowania wydarzeń było promowanie rodzimej kultury pogórzańskiej oraz integracja lokalnej społeczności. Inicjatywa zorganizowania potańcówek w Trzcinicy miała na celu zapoznać wszystkich z muzyką i tańcami pogórza jasielskiego. Wydarzenia te sprzyjały integracji wielopokoleniowej. Potańcówki poprzedzone były za każdym razem warsztatami tanecznymi, w ramach których uczestnicy mogli nauczyć się lub przypomnieć sobie najbardziej charakterystyczne tańce pogórza jasielskiego: polkę w różnych odmianach, tramelkę, oberka, sztajerka oraz mniej popularne tańce jak furtok i haciok.

Podczas obydwu imprez do tańca przygrywała Kapela ludowa Trzcinicoki działająca przy Gminie Jasło. Podczas potańcówki 2 września na przemian z Trzcinicokami zabawę umilała Kapela ludowa Zalasowianie z Zalasowej, a 30 września zagrała Kapela Zastawnych z Brzostku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.