Miasto Jasło pracuje nad wnioskiem "Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle". Celem jest uzyskanie dofinansowania na działania, które pozwolą na realizację inwestycji związanych z zielenią miejską.
Planowana jest m. in.:
- przebudowa placu ks. Kołtaka i placu przy Pomniku 600-lecia,
- przebudowa zachodniej części rynku (poszerzenie istniejącego terenu zielonego),
- budowa kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym i zagospodarowaniem terenu (osiedle Kaczorowy),
- przebudowa placu postojowego przy ul. Jagiełły (zielony parking w okolicy KRUS),
- nowe nasadzenia drzew oraz wymianę tych w złym stanie biologicznym,
- budowa zielonego przystanku (przy I LO)
- działania edukacyjno-informacyjne.

Celem projektu jest zmniejszenie podatności Jasła na niekorzystne warunki pogodowe oraz stworzenie warunków, które pozwalałyby na stabilny rozwoju społeczno-gospodarczego w obliczu ryzyk związanych ze zmianami klimatu. Dofinansowanie na te cele miasto chce pozyskać w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 działanie 2.2 Adaptacja do zmian klimatu.

Szacowany budżet wynosi 4 mln złotych.

- Serdecznie zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, a także władze szczebla lokalnego do czynnego udziału w konsultacjach społecznych. Pozwolą one na poznanie Waszych opinii, sugestii i pomysłów na temat planowanego projektu. Zachęcamy do wypełnienia poniższej ankiety, która będzie aktywna do 29 października.

Ankieta dostępna na stronie konsultacje.um.jaslo.pl/konsultacjea>

Zebrane w ten sposób dane pozwolą uwzględnić sugestie w trakcie przygotowywania dokumentacji konkursowej. Ankieta jest anonimowa, a wyniki będą podawane wyłącznie w formie zbiorczej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.