W Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych w ramach XX Konfrontacji Artystycznych.
26 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych. Celem organizowanych od 2001 roku Konfrontacji Artystycznych jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej.

Jury XX Konfrontacji Artystycznych nagrodziło przedstawienia teatralne:
- "Samotny, bo niekochany"- SP Bączal Dolny; klasa VI,
- "Czerwony Kapturek" - SP Jabłonica, kl. 0-I,
- "Jesienny bal"- SP Skołyszyn; kl. IIa

W kategorii taniec nagrodę zdobyli uczniowie ze SP w Bączalu Dolnym (klasa II i IV) za taniec z kwiatami oraz uczniowie ze SP w Jabłonicy (klasa I i III) za wykonany taniec narodowy.

Nagroda Specjalna tegorocznych Konfrontacji Artystycznych trafiła do uczniów z klasy Oa ze Szkoły Podstawowej w Skołyszynie. Młodzi artyści zaprezentowali przedstawienie "Na straganie w dzień targowy" oraz taniec integracyjny "Drużyna marzeń".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.