Złote Gody, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, to wyjątkowe święto dla wszystkich par, które przetrwały wspólnie pół wieku. W tym roku, w gminie Tarnowiec swoje Złote Gody świętuje 31 par.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, świętowało w Gminie Tarnowiec 31 par, które wyraziły zgodę na wystąpienie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie okolicznościowych medali. "Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania"

msza święta w kościele w Tarnowcu

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody i Diamentowe Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się we wtorek, 26 września 2023 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. Świętowanie Jubilatów i zaproszonych gości rozpoczęło się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Tarnowcu gdzie ks. Proboszcz Paweł Knurek sprawował uroczystą mszę świętą w intencji Jubilatów. W trakcie mszy świętej małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia. Następnie Jubilaci udali się na dalszą część uroczystości do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Tarnowiec. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat i 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

złote Gody w Tarnowcu

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowcu Bogusława Biernacka.

Uroczystego aktu dekoracji dokonała Wójt Gminy Tarnowiec - Agata Augustyn, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Tarnowiec - Jarosława Pękali, Sekretarza Urzędu Przemysława Majki, Skarbnika Gminy - Anety Świdrak, Z-cy Kierownika USC w Tarnowcu Karoliny Chochołek oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bartłomieja Smyki.

Wójt Gminy Agata Augustyn pod adresem dostojnych Jubilatów skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu i poczęstunku. Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła kapela ludowa "Tarnowcoki".

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:
1. Teresa i Władysław Betlejowie
2. Maria i Rajmund Dominikowie
3. Anna i Władysław Dubielowie
4. Irena i Zbigniew Fiałkiewiczowie
5. Aleksandra i Andrzej Ginalscy
6. Maria i Stanisław Gierliccy
7. Maria i Jan Jabłeccy
8. Stanisława i Józef Karamonowie
9. Maria i Adam Klockowie
10. Maria i Ludwik Krupowie
11. Helena i Stanisław Laskosiowie
12. Zuzanna i Jan Lesikiewiczowie
13. Maria i Jan Markowie
14. Maria i Jan Mroczkowie
15. Maria i Zbigniew Pacowie
16. Danuta i Jan Pasiniewiczowie
17. Maria i Jan Sanoccy
18. Ewa i Stefan Sochaccy
19. Józefa i Jan Stysiowie
20. Zofia i Józef Szypułowie
21. Józefa i Jan Śmietanowie
22. Grażyna i Jerzy Świdrakowie
23. Maria i Stanisław Świstakowie
24. Józefa i Stanisław Tomasikowie
25. Zofia i Józef Wójcikowie
26. Maria i Leon Wójcikowie
27. Krystyna i Andrzej Wyderkowie
28. Anna i Eugeniusz Zygułowie
29. Danuta i Henryk Żebraccy
30. Krystyna i Stanisław Żebraccy
31. Maria i Stanisław Żuradowie

Diamentowe Gody obchodzili:
1. Lucyna i Tadeusz Kmiecikowie
2. Barbara i Stanisław Żebraccy

złote gody w Tarnowcu

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.