Do wtorku 2 listopada obowiązują zmiany w organizacji ruchu w okolicach jasielskich cmentarzy.
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Miasto Jasło podaje kilka informacji dotyczących organizacji ruchu oraz utrzymania cmentarzy komunalnych w tym okresie. Generalne porządki na cmentarzach komunalnych oraz oczyszczenie dróg i terenów przyległych do cmentarzy zostaną zakończone do 31 października (wtorek).

Parkowanie i organizacja ruchu
1 listopada dodatkowo zostanie udostępniony do parkowania plac "Bazar“ oraz plac "Mój Rynek“.

Organizacja ruchu:
1. Cmentarz komunalny przy ul. Zielonej:
ul. Kilińskiego - za skrzyżowaniem z ul. Farną zostanie ustawiony znak B-36 "zakaz zatrzymywania się "z tabliczką "nie dotyczy pojazdów osób niepełnosprawnych“.
2. Cmentarz komunalny przy ul. Mickiewicza:
ul. Mickiewicza - zarządca drogi tj. Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle ustawi znaki B-36 "zakaz zatrzymywania się" po lewej stronie w kierunku osiedla "Gamrat“ od skrzyżowania z ul. Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską,
postój samochodów wzdłuż ul. Mickiewicza /zatoka/, na parkingach zewnętrznych przy cmentarzu /część parkingu dolnego będzie wyłączona z parkowania na prowadzenie handlu kwiatami, zniczami itp./, na parkingu wewnętrznym cmentarza, oraz na górnym parkingu.
3. Cmentarz komunalny przy ul. Gajowej:
postój samochodów na parkingu i wzdłuż ul. Gajowej.

Zmiany organizacji ruchu będą wprowadzone na okres:
ul. Kilińskiego od 27 października (od godzin popołudniowych) do 2 listopada (do godzin porannych),
ul. Mickiewicza od 27 października do 2 listopada (do godzin porannych)

Bezpłatne autobusy
W tym roku dodatkowe bezpłatne kursy na cmentarze zorganizowane będą przez Zakład Pogrzebowy "KALLA“ Żaneta Kuźnar. Autokar będzie jeździł od godziny 10, a swój kurs będzie zaczynał przy ul. Mickiewicza (szczegółowy rozkład jazdy na Facebooku na stronie Zakładu Pogrzebowego "KALLA“).

Bezpieczeństwo i porządek
Na cmentarzach przy ul. Mickiewicza i ul. Zielonej wprowadzone zostaną stałe dyżury pracowników Zarządcy Cmentarzy Komunalnych w Jaśle, odpowiedzialnych za udzielanie informacji oraz bieżące utrzymanie porządku. Nad całością organizacji ruchu i bezpieczeństwem nadzór sprawować będzie policja i Straż Miejska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.