W Jaśle wchodzi czasowa organizacja ruchu przy ul. Sokoła. Część tej drogi, na odcinku od ul. Asnyka do ul. Czackiego, zostanie wyłączona z ruchu pieszego i kołowego.
Od wtorku (7 listopada) wchodzi czasowa organizacja ruchu przy ul. Sokoła. Część tej drogi, na odcinku od ul. Asnyka do ul. Czackiego, zostanie wyłączona z ruchu pieszego i kołowego. Zmiany w ruchu związane są z prowadzonymi pracami budowlanymi przy Placu Inwalidów Wojennych wraz z pasażem.

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu przewiduje zamknięcie odcinka ulicy Sokoła, dokładnie od skrętu w ul. Asnyka do wjazdu w ul. Czackiego (naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2). Objazd dla samochodów kierujących się w stronę ul. Czackiego będzie zatem odbywał się poprzez Plac Żwirki i Wigury. Nie będzie również przejścia dla pieszych pasażem przy Kinie Syrena i Ekonomiku, piesi będą musieli obejść budynek Sokoła, wzdłuż ul. Czackiego.

W zakres prac wchodzi: wymiana nawierzchni, elementów małej architektury (obecny kiosk na obiekt wielofunkcyjny, lamp, koszy na śmieci, siedzisk z donicami); rewitalizacja istniejącej rzeźby "Kotwicy" i ustawienie jej w nowej - projektowanej niecce fontanny oraz wprowadzenie cieku wodnego płynącego od górnej części placu przy budynku Ekonomika aż do fontanny. Dodatkowo w południowej części placu wykonane zostanie ujednolicone ogrodzenie w postaci muru. Zaplanowane prace mają również poprawić dostęp do tego miejsca dla osób ze szczególnymi potrzebami (osoby z niepełnosprawnościami, z wózkami dziecięcymi itp.). Koszt robót budowlanych przy przebudowie placu, które wykonywać będzie spółka Grupa GRAND z Korzennej, wynosi blisko 5 mln zł.

Oprócz przebudowy placu, w ramach projektu, w części realizowanej na terenie Miasta Jasła, zaplanowano również, zagospodarowanie terenu przy winnicy miejskiej, dwa zielone przystanki, utworzenie łąki kwietnej oraz zbiorniki na deszczówkę dla mieszkańców. Wartość całego projektu dla Jasła wynosi ok. 6 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków zewnętrznych nieco ponad 3 mln zł.

plan remontu drogi

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.