Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy ustalili odpowiedzialnego za podpalenia, do których doszło w połowie października br. Suma powstałych strat przekroczyła 90 tys. złotych. Sprawcę mogą czekać surowe konsekwencje.
17 października br. na ul. Kaczorowy w Jaśle na kilku działkach doszło do pożarów. Na miejsce udali się policjanci z jasielskiej komendy. Ogień gasiło kilka zastępów straży pożarnej z Jasła oraz okolicznych jednostek OSP. Po zakończeniu działań strażaków, policjanci przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady.

- Funkcjonariusze ustalili, że ogień strawił domek letniskowy wraz z wyposażeniem, altanę ogrodową, przyczepę kempingową oraz budynek gospodarczy wraz ze znajdującym się wewnątrz sprzętem. Suma wszystkich strat powstałych w wyniku pożaru wyniosła ponad 90 tys. złotych- przekazuje KPP w Jaśle.

Dzięki intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ustalono odpowiedzialnego za podpalenia. Sprawcą okazał się być 46-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za swoje zachowanie będzie odpowiadał teraz przed sądem. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.