Zakończyła się ogólnopolska akcja społeczna „MediaMarkt i Zenek Dzieciom”. Sieć MediaMarkt przekaże 100 laptopów do 20 szkół podstawowych w całej Polsce. W gronie uhonorowanych znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4 im. Księdza Biskupa Ignacego Krasickiego w Jaśle.
- Celem akcji „MediaMarkt i Zenek Dzieciom” jest podniesienie jakości nauczania w szkołach podstawowych poprzez przekazanie sprzętu komputerowego najbardziej potrzebującym placówkom. Inicjatywa wpisuje się w misję marki: wspieranie odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii - informuje Wioletta Batóg, rzecznik prasowy sieci MediaMarkt.

Akcja „MediaMarkt i Zenek Dzieciom” wystartowała na początku września br. Jej pierwszy etap obejmował nabór szkół, które samodzielnie mogły zgłaszać się do akcji. Z tej możliwości skorzystało ponad 180 placówek z całej Polski. Kolejnym etapem było głosowanie przez klientów sieci oraz wybór kolejnych 10 szkół przez komisję konkursową. Ostatecznie wyłoniono 20 placówek, które otrzymają od MediaMarkt po 5 laptopów. Łącznie do zwycięskich szkół trafi 100 laptopów.


Szkoła Podstawowa nr 4 im. Księdza Biskupa Ignacego Krasickiego w Jaśle znalazła się wśród 10 szkół wyłonionych w ogólnopolskim głosowaniu. Klienci MediaMarkt mogli oddawać dowolną liczbę głosów na wybraną placówkę. Do ich oddania uprawniały zakupy dokonane we wrześniu w sklepach stacjonarnych MediaMarkt lub na mediamarkt.pl, niezależnie od ich wysokości. Największą liczbę głosów zebrały szkoły:
1. Publiczna Podstawowa Szkoła Specjalna przy CKZiU w Szydłowcu,
2. Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku,
3. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Rybniku,
4. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Księdza Biskupa Ignacego Krasickiego w Jaśle,
5. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii SP nr 4 w Ustce,
6. Szkoła Podstawowa nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie,
7. Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Sportowymi im. Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wielkopolskim,
8. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Szczecinie,
9. Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy,
10. Szkoła Podstawowa nr 33 im. Funduszu Narodów na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie.
Pozostałe 10 szkół wybrała komisja konkursowa, na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Do SP nr 4 w Jaśle w tym roku szkolnym uczęszcza 615 uczniów. Szkoła o akcji i darze dowiedziała się od nas. - Nic nie wiemy na ten temat. Laptopów nie dostaliśmy, ale to miło, że głosowano na nas. Na pewno komputery się przydadzą - usłyszeliśmy wczoraj jasielskiej „czwórce”.