10 listopada, w przeddzień 105. rocznicy odzyskania niepodległości, w Warzycach odbyły się gminne uroczystości rocznicowe. Zostały one podzielone na dwie części.
Pierwsza część gminnych uroczystości odbyła się przed Kopcem Warzyckim upamiętniającym ofiary I i II wojny światowej oraz wojny polsko - bolszewickiej w 1920 roku.

Po złożeniu meldunku wójtowi gminy Jasło Wojciechowi Piękosiowi przez dowódcę uroczystości druha Piotra Zająca o gotowości do rozpoczęcia uroczystości odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś:Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warzycach

Następnie przewodnik Anna Śliwa, drużynowa 15. Drużyny Harcerskiej "Płomienie" z Szebni, odczytała apel pamięci.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie wyróżnień. Wójt gminy Jasło Wojciech Piekoś odznaczony został przez Kapitułę Stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej Odznaki Św. Floriana Mazovia w Warszawie Komandorią Świętego Wojciecha a dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle Joanna Duć-Acela Złotym Medalem. Wyróżnienia przyznano za zasługi w realizacji statutowych zadań stowarzyszenia w dziedzinie upowszechniania służby Polsce związanej z imieniem jednego z jej patronów oraz za pomoc jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w pozyskiwaniu środków na działalność statutową. Wyróżniania wręczył Komandor Komandorii Świętego Floriana Mazovia Jerzy Urbanik.

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warzycach

Przed uroczystym złożeniem kwiatów i zapalonych zniczy pod kopcem modlitwę za Ojczyznę odmówił proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Warzycach ks. Daniel Kosiba. Na zakończenie tej części głos zabrał jeszcze wicestarosta jasielski Stanisław Pankiewicz:Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warzycach

W drugiej część uroczystości odbyło się spotkanie okolicznościowe w budynku Szkoły Podstawowej w Warzycach. Młodzież szkolna przygotowała widowisko słowo-muzyczne, wręczone zostały nagrody w szkolnych konkursach patriotycznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.