Dokładnie 105 lat temu, 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną o godzinie 10:00 w kościele św. Józefa w Skołyszynie. W oprawę muzyczną liturgii włączył się Chór "Missionis" ze Skołyszyna i "Cecylianum" z Osobnicy.

Bezpośrednio po mszy św. miał miejsce okolicznościowy występ uczestników warsztatów wokalnych Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

obchody 11 listopada w Skołyszynie

Po Eucharystii odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i gości pod remizę OSP KSRG Skołyszyn, gdzie przed tablicą upamiętniającą walkę mieszkańców gminy o odzyskanie niepodległości miały miejsce apel pamięci, wystąpienie Wójta Gminy Skołyszyn i złożenie kwiatów przez Senator RP Alicję Zając, przedstawicielkę biura poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy - Kamilę Cholewiak - Kiczek, reprezentującego Starostę Jasielskiego Adama Pawlusia - dha Stanisława Święcha, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Jasielskiego Annę Nigborowicz, Wójta Gminy Skołyszyn Bogusława Kręcisza wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Dariuszem Łyszczarzem i Radnymi, a także Dyrektorów Szkół oraz Przedstawicieli jednostek organizacyjnych. Tam też odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

Jak co roku, obchody Narodowego Święta Niepodległości w Skołyszynie zgromadziły licznych mieszkańców i gości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.