Mieszkańcy gminy Dębowiec świętowali obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Gminne obchody 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Dębowcu. Modlitwę sprawowali proboszcz parafii Dębowiec ks. Leszek Kwiatkowski wraz z ks. Jackiem Ocieczkiem, proboszcz parafii Załęże ks. Marian Drozd oraz Kustosz Bazyliki Mniejszej NMP z La Salette w Dębowcu ks. Marcin Sitek.

obchody 11 listopada w Dębowcu

Następnie na placu przy pomniku Batalionu Obrony Narodowej II Kompanii Dębowiec wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Tuż po hymnie delegacja władz samorządowych na czele Wójtem Gminy Dębowiec Marcinem Bolkiem, Przewodniczącą Rady Gminy Teresą Pachaną oraz Sekretarzem Gminy Piotrem Zołą oraz przybyłe delegacje złożyły kwiaty i symboliczne znicze pod pomnikiem.

Kolejno na płycie rynku nastąpiło uroczyste podniesienie flagi gminnej na maszt przez poczet flagowy Gwardii Dębowieckiej. Na znak szacunku i uczczenia Święta Niepodległości delegacja władz samorządowych złożyła kwiaty pod pomnikiem wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza.
Ostatnią część dzisiejszych obchodów rozpoczął Wójt Gminy Dębowiec - Marcin Bolek, który w swoim wystąpieniu przypomniał o niezłomnej duchowości i poświęceniu wielu pokoleń Polek i Polaków w walce o wolny i suwerenny kraj.

święto niepodległości w Dębowcu

Dalej Gospodarz Gminy w swoim przemówieniu mówił - Niepodległość jest nie tylko przywilejem, ale także obowiązkiem troszczenia się o Ojczyznę, dobro wspólne, sprawiedliwość i jedność.

Punktem kulminacyjnym była część artystyczna w postaci niezwykłego występu, wykonana przez uczniów Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej.
Kończąc obchody Wójt Gminy serdecznie podziękował wszystkim za udział w wydarzeniu, zaś nauczycielom i uczniom w ramach wdzięczności za przygotowanie przedstawienia wręczył upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.