W Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się ślubowanie uczniów klas mundurowych połączone z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
10 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się ślubowanie uczniów klas mundurowych połączone z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji młodych kadetów.

Po zakończonej Mszy odbyło się wprowadzenie warty honorowej pod obelisk ku czci gen. Józefa Hallera, którego imię nosi Jednostka Strzelecka 2091 przy ZS w Trzcinicy. Następnie odbył się przegląd pododdziałów, podniesiono flagę oraz wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrała Katarzyna Koś - Dyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy oraz pozostali zaproszeni goście.

Po przemówieniach, nastąpił wyczekiwany przez uczniów i ich rodziców moment, czyli ślubowanie klas mundurowych. Strzelcy złożyli przysięgę, w której obiecali "godnie przestrzegać i strzec zasad i wartości chrześcijańskich, szanować poglądy innych, kształtować postawy obywatelskie i patriotyczne, być wzorem ucznia Rzeczpospolitej Polskiej". Na zakończenie odbył się pokaz musztry paradnej.

Powiat Jasielski reprezentował Jan Muzyka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego.

Klasa o profilu mundurowym prowadzona przez Oddział Przygotowania Wojskowego przygotowuje do pracy w służbach mundurowych takich jak wojsko, policja, straż pożarna, straż graniczna oraz agencje ochrony. Absolwenci tego kierunku mogą kontynuować naukę na studiach kierunkowych związanych z bezpieczeństwem i obronnością.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.