W XIII kolejce wszystkie nasze drużyny zagrają w roli gospodarzy. Najciekawiej zapowiada się mecz derbowy Tempa Nienaszów z Orłem Faliszówka. Mecze bez publiczności po wprowadzeniu nowych obostrzeń sanitarnych w strefie żółtej.
Emocji zapewne nie zabraknie także w Kołaczycach, gdzie Ostoja z nowym trenerem Robertem Podkulskim podejmuje Beskid Posada Górna. Po zwycięstwie w Posadzie, za ciosem będzie chciał pójść LKS Skołyszyn, który na swoim stadionie spotyka się z chimeryczną Naftą Jedlicze. W najtrudniejszej sytuacji jest LKS Czeluśnica w konfrontacji z jednym z pretendentów do awansu Startem Rymanów.

Mecze XIII kolejki (17 - 18 października):
LKS Czeluśnica - Start Rymanów (s. 15, stadion w Jaśle, ul. Sportowa)
Sędziują: Paweł Pitak oraz Bogusław Cysarz i Radosław Kuszaj.
LKS Czeluśnica od dziewięciu kolejek nie wygrał meczu (tylko dwa remisy z Orłem Faliszówka i Grabowianką Grabówka). Gospodarze zajmują ostatnie, 20. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 5 punktów. Wygrali dotąd jeden mecz, dwa zremisowali i 9 przegrali (bramki 9-35). Po kolejnej klęsce w Besku zrezygnował trener Robert Mastaj.
Start Rymanów to jeden z głównych pretendentów do awansu. Ekipa Szymona Gołdy zajmuje 4. miejsce z 28 punktami (bilans 9-1-2, bramki 35-8). Wygrali siedem ostatnich meczów i do Jasła przyjadą po kolejne zwycięstwo.

Tempo Nienaszów - Orzeł Faliszówka (n. 14.30)
Sędziują: Marcin Samborowski oraz Tomasz Kijowski i Kacper Zięba.
Tempo zajmuje 3. miejsce z 29 punktami (bilans 9-2-1, bramki 31-15) i od 11 meczów jest niepokonane (9 zwycięstw i 2 remisy).
Orzeł jest na 13. miejscu z dorobkiem 13 punktów (bilans 3-4-5, bramki10-14). Na obcym boisku jeszcze meczu nie wygrali (2 remisy z LKS Czeluśnica i Kotwica Korczyna oraz 4 przegrane).
Zdecydowanym faworytem jest Tempo. Każda strata punktów drużyny trenera Grzegorza Muni będzie niespodzianką. Natomiast Orzeł, prowadzony przez Jacka Gajdę, jest drużyną bardzo ambitną, waleczną i gospodarzy czeka ciężka przeprawa. Aura derbów wyzwoli dodatkową adrenalinę. To mecz zespołów z dwóch miejscowości, które niemal sąsiadują, a jeszcze do niedawna przynależały do jednej parafii.

LKS Skołyszyn - Nafta Jedlicze (n. 15)
Sędziują: Piotr Prajsnar oraz Albin Kijowski i Grzegorz Gądela.
LKS Skołyszyn przerwał przed tygodniem czarną serię (5 kolejnych porażek), wygrywając w Posadzie Górnej i staje przed szansą poprawienia dorobku punktowego, bo Nafta Jedlicze jest w tym sezonie wyjątkowo rozregulowana.
W obydwu drużynach nastąpiły zmiany trenerów. U gospodarzy zrezygnował po przegranej 0-6 w Besku Robert Podkulski, a w Nafcie skończyła się cierpliwość zarządu klubu i podziękowano Andrzejowi Dawcowi. Stery przejął Dariusz Soliński, z którym jedlicki zespół zremisował dwa ostatnie mecze.
To spotkanie za tzw. sześć punktów dla obu drużyn, bowiem Skołyszyn zajmuje 16. miejsce z 10 punktami (bilans 3-1-8, bramki 14-34), a Nafta w tabeli jest 18. z 7 punktami na koncie (bilans 1-4-7, bramki 13-35).

Ostoja Kołaczyce - Beskid Posada Górna (n. 16)
Sędziują: (KS Dębica).
W Ostoi Kołaczyce zmieniono w środku tygodnia trenera. Stanisława Nowaka zastąpił Robert Podkulski, dla którego będzie to debiut w meczu z Beskidem Posada Górna.
Obydwa beniaminki bardzo potrzebują punktów. Ostoja zajmuje 15. miejsce z 10 punktami (bilans 3-1-8, bramki 14-27), a Beskid jest 12. z 14 punktami (bilans 4-2-6, bramki 26-37). Goście sprawili już kilka niespodzianek, ale ostatnie dwa mecze przegrali, tracąc w każdym po 4 bramki. Beskid od klasy C prowadzony jest przez trenera Szymona Cetnarskiego. Ma kilku doświadczonych zawodników, mających za sobą grę m.in. w Starcie Rymanów, a najbardziej znanym jest Dariusz Jęczkowski, były piłkarz m.in. Stali Sanok, Przełomu Besko, Cosmosu Nowotaniec, LKS Pisarowce, Karpat Krosno oraz trener Karpat Krosno, obecnie dyrektor sportowy SMS Resovia.

W pozostałych meczach XIII kolejki:
Zamczysko Odrzykoń - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne (n. 11)
Szarotka Uherce - Wisłok Sieniawa (n. 15.30)
Przełęcz Dukla - Przełom Besko (n. 15)
Kotwica Korczyna - Cosmos Nowotaniec (n. 15)
Markiewicza Krosno - Brzozovia Brzozów (n. 15)
Iskra Przysietnica - Grabowianka Grabówka (n. 15.30)