W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wyróżnienia odebrali policjanci i pracownicy Policji garnizonu podkarpackiego.
Dzisiaj (17 listopada) podczas uroczystego apelu, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz I Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyli złote, srebrne i brązowe "Medale za Długoletnią Służbę" nadane przez Prezydenta RP trzydziestu pięciu policjantom i pracownikom Policji.

Wręczono również odznaczenia resortowe. Wręczono złotą i srebrną odznakę "Zasłużony Policjant", a funkcjonariusz w stanie spoczynku otrzymał "Krzyż Zasługi za Dzielność". Awanse na wyższe stopnie odebrało dwudziestu dziewięciu policjantów. Wśród nich był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jacek Juwa.

Komendant Matusiak w swoim wystąpieniu przypomniał, że bycie funkcjonariuszem Policji, to przede wszystkim odpowiedzialność i ofiarność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Podziękował policjantom i pracownikom Policji za wytrwałość w codziennej służbie i w pracy, za podejmowane starania, by mieszkańcy naszego województwa mogli czuć się bezpiecznie.

W dzisiejszej uroczystości udział wziął Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, a także komendanci miejscy i powiatowi garnizonu podkarpackiego oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.