Gmina Jasło znajduje się wśród 314 gmin, która otrzyma dofinansowanie na straże pożarne w ramach akcji "Bitwa o remizy".
Gmina Jasło otrzyma do 1 miliona złotych dofinansowania na straże pożarne z programu profrekwencyjnego "Bitwa o remizy". Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowała listę jednostek samorządowych, które otrzymają wsparcie. Gmina Jasło znajduje się wśród 314 wskazanych jednostek samorządu terytorialnego w kategorii do 20 tysięcy mieszkańców.

Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego była najwyższa frekwencja w powiecie w wyborach parlamentarnych - gmina Jasło uzyskała 69,99%.

- Zapowiedziane w programie profrekwencyjnym pieniądze trafią do wszystkich 12 jednostek z terenu gminy Jasło. Część z nich, zgodnie z regułami przeznaczonych zostanie na szeroko rozumianą termomodernizację naszych remiz, a pozostałe na niezbędne zakupy wyposażenia jednostek i osobistego bojowego wyposażenia strażaków - mówi wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.