Dzisiaj, 18 października, odbył się pogrzeb zmarłego 16 bm. wójta Gminy Tarnowiec Jana Czubika.
Znanego samorządowca żegnały tłumy. Msza święta żałobna została odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. Wójt Jan Czubik spoczął na miejscowym cmentarzu. W chwili składania trumny do grobu zawyły syreny wielu strażackich samochodów stojących przed cmentarzem. Jana Czubika pożegnano piosenką Zbigniewa Wodeckiego "Szczęście jest we mnie".

Na trumną padło wiele ciepłych pożegnalnych słów. - Był człowiekiem oddanym pasji, jaką stała się dla niego gmina Tarnowiec i mała ojczyzna - mówił Wiktor Barański, zastępca wójta, żegnając Jana Czubika w imieniu pracowników Urzędu Gminy w Tarnowcu, radnych obecnej i wcześniejszych kadencji Rady Gminy Tarnowiec oraz wszystkich instytucji, stowarzyszeń i organizacji działających w tarnowieckiej gminie.

- Zapamiętamy go również jako wielkiego społecznika, który swoimi pomysłami mobilizował innych do działania. Żegnamy ze smutkiem, ale i chrześcijańską nadzieją, że dobry i miłosierny Bóg przyjmie cię do wiecznego królestwa, obdarzając wiekuistą nagrodą. Ufam, że pamięć o tobie pozostanie - podkreślił.

Trumna z ciałem Jana Czubika

Posłanka Solidarnej Polski Maria Kurowska w bardzo osobistym wspomnieniu o zmarłym wójcie, powiedziała, że mile wspomina lata współpracy z nim gdy była burmistrzem Jasła, wicemarszałkiem województwa podkarpackiego i teraz posłem.

- Dziękuję, że byłeś tak zatroskany o ten kawałek polskiej ziemi. Ciągle mówiłeś, jak ci zależy na tej gminie, na jej mieszkańcach. Nie można cię było nie lubić. Zawsze szczery, serdeczny, z dużą refleksją polityczną, łączący ludzi. I takiego cię zapamiętamy. Troszcz się dalej o gminę, o Polskę, tylko już z góry - mówiła Maria Kurowska.

Syn zmarłego - Jarosław Czubik w bardzo prywatnym liście pożegnalnym, przypomniał ojca jako oddanego przyjaciela i świetnego kompana. Podkreślił, że nauczył mnie pracy od najmłodszych lat, rzetelnego podejścia i osiągania zamierzonego celu.

- Jego celem życiowym było pozostawienie po sobie czegoś dobrego i znaczącego. Dokonał tego bez wątpienia. Udowodnił, że ciężką pracą można osiągnąć niemożliwe dla innych cele. Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że mogłem mieć takiego tatę. Do zobaczenia tato - żegnał nad trumną ojca jego jedyny syn.

Pogrzeb Jana Czubika

Jan Czubik zmarł 16 października w wieku 72 lat. Wójtem Gminy Tarnowiec został pierwszy raz w 2014 roku. Ponownie zwyciężył w wyborach samorządowych obecnej kadencji w 2018 roku. Wcześniej był radnym Gminy Tarnowiec IV i VI kadencji. Zrobiło się o nim głośno, gdy zrzekł się pensji wójta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musiał pobierać pensje i radni uchwalili mu najniższe ustawowo pobory.

Pochodził z Umieszcza, gdzie urodził się 10 września 1948 roku. Ukończył Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie. Po ukończeniu studiów pozostał w Krakowie, gdzie pracował w biurze projektowym i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był autorem patentów naukowych. Przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą w Austrii. Dał się poznać jako prężny przedsiębiorca, a potem gospodarz gminy. Pełnienie funkcji wójta stało się jego misją i pasją, którą wykonywał z całkowitym zaangażowaniem aż do samego końca.

Pogrzeb Jana Czubika

Po powrocie na stałe do Polski prowadził w dalszym ciągu działalność biznesową i udzielał się społecznie. Prezesował Towarzystwu Przyjaciół Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, był członkiem zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki (od 2014 roku), członkiem komisji rewizyjnej Powiatowo - Gminnego Związku Komunikacyjnego w Jaśle i wiceprezesem Stowarzyszenia Lokalnej Grupa Działania "Nowa Galicja". Prywatnie był zapalonym motocyklistą.

Zdjęcia z uroczystości pogrzebowej:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.