Seniorzy z gminy Osiek Jasielski w dniu 25 listopada świętowali Dzień Seniora.
Gminny Dzień Seniora to okazja do celebrowania dojrzałego wieku. W kalendarzu imprez gminy Osiek Jasielski nie mogło zabraknąć uroczystości z tej okazji.

"Święto Seniorów" to okazja do celebrowania i doceniania osób starszych w społeczeństwie, do integracji oraz spędzenia czasu razem. Jest to dzień, który ma na celu podkreślenie wkładu seniorów w życie społeczne. W tym roku obchody Gminnego Dnia Seniora odbyły się 25 listopada w Pielgrzymce. Organizatorem wydarzenia byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku Jasielskim oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Pielgrzymce we współpracy z KGW Osiek Jasielski na czele z Moniką Mroczką, KGW Czekaj oraz KGW Zalęże, pod patronatem Wójta Gminy Osiek Jasielski Andrzeja Stachurskiego.

dzień seniora w Pielgrzymce

W sali Domu Ludowego spotkali się seniorzy z terenu całej gminy. Seniorzy są doskonałą inspiracją dla innych pokoleń, pokazując, że wiek nie musi być przeszkodą w pełnym życiu. Gości powitały przewodniczące KGW - Monika Mroczka i Grażyna Rak, przekazując serdeczne życzenia słowami -Dzisiejszym świętem chcemy uszanować ludzi starszych, naszych rodziców, babcie, dziadków. Nie tylko w starszym wieku doświadczamy jak kruche jest życie. Dlatego warto dobrze przeżywać każdy dzień, dzielić się miłością, serdecznością, szczęściem. Poprzez codzienne wykonywanie obowiązków, dzielenie się tym co wypływa z głębi serca dajecie przykład jak żyć, jak przeżywać każdy dzień w godny sposób. Pamiętacie urok lat ubiegłego stulecia, poznaliście smak bojaźni o siebie i swoich bliskich. Widzieliście pogardę dla innych, zaznaliście niedostatku. A jednak pomimo tych doświadczeń wychowujecie kolejne pokolenia, zapewniacie swoim wnukom i prawnukom poczucie bezpieczeństwa i miłości. Te trudy i życiowe doświadczenia waszego pokolenia są wspaniałym wkładem w naszą społeczność.

Wśród gości obecni byli: Irena Baciak Radna Powiatu Jasielskiego, Dariusz Brej Radny Gminy, Iwona Witusik Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce, Marta Łaba Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Osieku Jasielskim, Dorota Pykosz Sołtyska sołectwa Pielgrzymka.

Wójt Gminy w swoim przemówieniu również złożył Seniorom podziękowania i z serca płynące życzenia - miłości i szacunku bliskich, zdrowia oraz wielu lat życia z poczuciem satysfakcji i spełnienia. Młodości ducha, radości każdej chwili, rozwoju pasji, a także każdego kolejnego dnia życia przepełnionego szczęściem i radością.

Monika Mroczka, przewodnicząca gminna KGW otrzymała pamiątkowy grawer od Wójta Gminy z podziękowaniem za działalność społeczną i zaangażowanie w inicjatywy i wydarzenia oraz pieczę nad Kołami Gospodyń Wiejskich. Swój autorski wiersz o Seniorach wyrecytowała Maria Buczyńska.
Część artystyczną zaprezentował Klub Seniora ze Świerchowej kabaretem pt.: "Rzepka". Seniorzy obecni na spotkaniu wraz z zaproszonymi gośćmi nie kryli swojego zadowolenia z udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu przenosząc się w muzyczną podróż z DJ-em Maciejem Wilisowskim, który zachęcił zebranych gości do wspólnej zabawy znanymi i lubianymi przebojami z lat 80-tych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.