W Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na doposażenie miejsc pracy kwotą 33 tys. zł.
W dniu 29 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę pomiędzy Januszem Pacherem Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, działającym z upoważnienia Adama Pawlusia Starosty Jasielskiego, a Tomaszem Jaraczem Członkiem Zarządu firmy Gazbud Inwestycje z Trzcinicy, na doposażenie miejsc pracy kwotą 33 tys. zł.

To już druga umowa o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy podpisana z firmą Gazbud w tym roku. Dzięki dofinansowaniu z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, firma stworzyła trzy nowe miejsca pracy w zawodzie monter rurociągów przemysłowych. Łącznie na ich doposażenie otrzymała 99 tys. zł.

Adam Pawluś Starosta Jasielski pogratulował przedstawicielowi Gazbud rozwoju firmy i wykwalifikowanych pracowników, którzy zostali zatrudnieni dzięki środkom pozyskanym z funduszu. Zachęcił również przedstawicieli innych firm do udziału w tym programie.

Doposażenie stanowiska pracy to pomoc finansowa oferowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle, która ma wspomóc przedsiębiorców i przeciwdziałać bezrobociu. Polega ona na zwrocie przez PUP Jasło kwoty poniesionej przez przedsiębiorcę w związku z zakupem wyposażenia lub doposażeniem stanowiska pracy.

W tym roku w ramach projektu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia przeznaczono kwotę 8 mln zł.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.