XX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Jesień nie musi być smutna" odbył się w Jasielskim Domu Kultury.
Już od 20 lat przedszkole aktywizuje dzieci uzdolnione muzycznie organizując Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Jesień nie musi być smutna". To jesienne, coroczne spotkanie, którego pomysłodawczynią jest Elżbieta Krzysiak sprzyja integracji środowiska przedszkolnego, uczy odwagi, śmiałości, wrażliwości na piękno przyrody, a zatem kształtuje pozytywne zachowania prozdrowotne i proekologiczne. Jednocześnie sprzyja rozwijaniu talentów, uzdolnień muzycznych, wokalnych dzieci.

Tradycyjnie przegląd rozpoczął się głośnym czytaniem w ramach społecznej kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". Przybyli goście przeczytali wiersze opisujące piękno jesiennego lasu, znanych polskich autorów literatury dziecięcej. A czytali: Grzegorz Zarzyka, Artur Paczkowski, Renata Łaba, ks. dr Łukasz Hendzel, Kamila Cholewiak-Kiczek, Iwona Trawińska, Leokadia Wróbel.

Jubileuszowy przegląd wzbogacił występ uczniów z Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle. Uczniowie zaprezentowali muzykę z najpopularniejszych dobranocek w aranżacji Wiktora Lorensa nawiązująca do wystawy Muzeum Dobranocek "Dobranocka na wesoło". Dla dorosłych była to sentymentalna podróż w czasie, do chwil dzieciństwa. Wystąpili uczniowie prof. Tadeusza Wróbla przy fortepianie Kornelia Mikrut; puzon- Tomasz Krupa; waltornia-Radosław Szarzyński; trąbka- Jakub Mocek i Norbert Skuba.

Jesienne spotkanie połączone było również z akcją charytatywną "Dzieci dzieciom", w ten sposób włączamy się w organizowaną przez Caritas Oddział w Jaśle akcję Mikołajkową dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z Jasła i okolic.

W tym roku na scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich jasielskich przedszkoli. Jesienne spotkanie rozpoczęły dziewczynki z grupy Motyle, wystąpiły w uroczym tańcu z parasolkami "Taniec w deszczu" do piosenki przeglądu, która na trwałe zapisała się w przegląd. Kolejnym punktem programu były prezentacje wokalne przybyłych gości.

Ciekawym elementem przeglądu jak co roku jest ekologiczny pokaz mody o tematyce jesiennej. Modele i modelki zaprezentowały ciekawe i oryginalne stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Głównymi projektantami strojów modeli są rodzice. Brawom i zachwytom nad występami dzieci nie było końca. Miłym i oczekiwanym akcentem każdego przeglądu jest wręczanie dzieciom oryginalnych prezentów. W tym roku były to misie-poduszki do przytulania w czasie długich jesiennych i zimowych dni.

Na zakończenie w imieniu wszystkich rodziców miłe słowa podziękowania dla Dyrektor Elżbiety Krzysiak za organizację 20 przeglądów, skierował wiceprzewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Zarzyka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.