Generator Nauki GEN w Jaśle w minioną środę odwiedziła grupa ponad trzystu dzieci. Na najmłodszych gości czekało wiele atrakcji.
Na ten dzień wszystkie dzieci czekają z dużą niecierpliwością. Trudno się temu dziwić. Mikołajki to bowiem czas prezentów, pałaszowania smakołyków i spotkań z brodatym jegomościem w czerwonym kubraku, którego widok za każdym razem wprawia dzieci w doskonały nastrój. Choć z każdym kolejnym rokiem lista mikołajkowych atrakcji staje się coraz dłuższa, to ponad trzystu najmłodszych mieszkańców Jasła i okolic postanowiło odwiedzić Generator Nauki GEN, aby skorzystać z mikołajowej oferty darmowych warsztatów naukowych i plastycznych.

Mikołaja w Jaśle

W środę (6 grudnia br.) GEN odwiedziła grupa kilkaset dzieci rządnych dobrej zabawy oraz spragnionych niezapomnianych naukowych wrażeń. W programie mikołajek z Generatorem znalazło się mnóstwo ciekawych atrakcji. Najmłodsi goście GEN-u znaleźli swoje miejsce w Strefie Kreatywności. Przedszkolaki tworzyły mikołajkowe i świąteczne ozdoby oraz maski Mikołaja. W kreatywnych warsztatach plastycznych wzięli również udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. W Mediatece, na dzieci czekało spotkanie z grami planszowymi.

Salę laboratoryjną opanowali z kolei pasjonaci klocków LEGO i programowania. Uczniom Jasielskich szkół podstawowych, w wyzwaniu polegającym na skonstruowaniu zestawu LEGO Education Spike Prime, przez cały czas służyli pomocą instruktorzy. Dzieci po raz kolejny mogły przekonać się, że programowanie z klockami LEGO to nie tylko sposób na świetną zabawę, lecz także okazja do nauki oraz rozwijania umiejętności krytycznego myślenia.

Mikołajki w Generatorze Nauki GEN

Mikołajki w GEN-ie upłynęły również pod znakiem fascynujących doświadczeń naukowych. W laboratorium małego naukowca dzieci miały okazję dowiedzieć się czegoś więcej o wybranych zjawiskach fizycznych. Eksperymenty, które z łatwością można przeprowadzić w domu, dotyczyły między innymi wzajemnego oddziaływania pomiędzy nieruchomymi ładunkami elektrycznymi oraz napięcia powierzchniowego.
Każde dziecko, które odwiedziło w środę Generator otrzymało od Mikołaja słodką niespodziankę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.