Policjanci we współpracy z dyrekcją Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zorganizowali zajęcia podczas, których przybliżyli słuchaczom zagadnienia dotyczące problemu cyberbezpieczeństwa.
Jasielscy policjanci stale podejmują działania, mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w obszarze cyberbezpieczeństwa.

We wtorek, podczas zajęć w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, słuchacze na przykładzie przytoczonych historii oraz przygotowanej prezentacji multimedialnej, mieli okazję poznać zagrożenia związane z cyberprzestępczością. Mundurowi tłumaczyli, że powszechny dostęp do Internetu oraz rozwój technologii jest ściśle związany ze wzrostem zagrożeń wynikających z korzystania z Sieci. Funkcjonariusze przestrzegali przed atakami hakerskimi i oszustwami. Zwracali uwagę, że w okresie przedświątecznym ich nasilenie może się znacząco zwiększyć.

Omówili także tematykę związaną z cyberprzemocą. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania słuchaczy, które były zadawane podczas dyskusji.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.