XVI edycja prestiżowego konkursu recytatorskiego Nagroda Literacka Nike już za nami. Młodzi artyści zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, z klasą i na wysokim poziomie.
Konkurs od kilku lat organizowany jest przez Jasielski Dom Kultury. Jego pomysłodawczynią jest Helena Gołębiowska, instruktor teatralny, wicedyrektor JDK.

- Tegoroczna edycja konkursu Nagroda Literacka NIKE była edycją szczególną, bo jakby obserwując wcześniejsze eliminacje, zauważyłam znaczny wzrost poziomu wykonawców. Podobnie dostrzegło to jury. Repertuar został bardzo starannie dobrany. Młodzież była solidnie przygotowana. Emocje, które im towarzyszyły były szczere i prawdziwe. W tym roku nie było ani jednej osoby, która nie otrzymałaby nagrody lub wyróżnienia. W konkursie można mówić nie tylko tekst z książki, która została nagrodzona, ale również z całej twórczości autora. W tym roku najczęściej przewijały się teksty Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza, Wojciecha Kuczoka i Radka Raka - powiedziała Helena Gołębiowska.

Jury w składzie Janina Bieleń, nauczyciel języka polskiego, instruktor koła recytatorskiego i Krystyna Ziemba, kustosz MBP w Jaśle, moderator Klubu Powiększania Wyobraźni, DDK "Liberatorium", Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej "Michalina", oceniało przede wszystkim staranność w doborze repertuaru, dykcję oraz umiejętność w przekazywaniu emocji zawartych w tekstach.

Jury postanowiło przyznać równorzędne nagrody: Poli Chrostowskiej, Bartłomiejowi Mikołajczykowi i Patrycji Wąsik.
Wyróżniono: Zuzannę Ćmiel, Karolinę Hnat, Kacpra Nowaka, Martynę Sokołowską, Izabelę Szerląg i Marlenę Zołę. Podziękowanie za udział w konkursie otrzymała pani Małgorzata Smereczańska.

Konkurs odbył się 4 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.