Niesprzyjająca aura znacząco przyczyniła się do ilości kolizji na drogach powiatu jasielskiego. W mijającym tygodniu, policjanci odnotowali dwadzieścia zdarzeń drogowych.
Opady śniegu, śliska jezdnia, a także zalegające na drogach błoto pośniegowe niewątpliwie przyczyniło się do zwiększonej ilości kolizji w powiecie jasielskim. W mijającym tygodniu, policjanci pracowali przy obsłudze dwudziestu zdarzeń drogowych. Najwięcej pracy mieli w czwartek. Tego dnia doszło do dziewięciu kolizji.

Szczególnie niebezpiecznie wyglądało zdarzenie w Krempnej, które miało miejsce po godz. 11 w czwartek. Kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Stracił panowanie nad pojazdem, przewracając go na bok. Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 992 była całkowicie zablokowana. Na szczęście 25-latek, który kierował ciężarówką nie odniósł obrażeń. Za popełnione wykroczenie został pouczony.

Policja apeluje o zwiększenie ostrożności podczas poruszania się po drogach, szczególnie w trakcie trudnych warunków ruchu. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia jezdni, opady śniegu lub deszczu znacząco wydłużają drogę hamowania. Ponadto, dużo łatwiej wtedy stracić panowanie nad pojazdem.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.