- Musimy zachowywać się jak pszczoły. Stać na straży i czuwać - mówił ks. Tomasz Gałuszka, który przewodniczył uroczystej Mszy świętej w Jaśle.
Pszczelarze z Jasła i okolic spotkali się 10 grudnia na mszy św. w kościele pw. Św. Stanisława BM. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Gałuszka, który z pszczelarstwem związany jest od najmłodszych lat.

Podczas wspólnej modlitwy miłośnicy pszczół za wstawiennictwem św. Ambrożego, dziękowali Bogu za tegoroczne dary z pasiek.

- Pszczoły fascynowały i fascynują. I mimo, iż od tylu lat człowiek pochyla się nad tymi małymi, Bożymi stworzeniami, to one ciągle zaskakują. I ciągle dowiadujemy się o nich czegoś nowego. Mimo, że są takie małe, my jako ludzie możemy się od nich wiele nauczyć. Pszczoły są w stanie przypomnieć nam wiele istotnych prawd, stworzonych i objawionych przez Pana Boga - mówił w homilii ks. Gałuszka.

Kaznodzieja podkreślił, że - pszczoły uczą nas, że nie możemy się zatrzymać. Mamy się rozwijać także na tej płaszczyźnie wiedzy i wiary religijnej. Pszczoły przypominają nam, że mamy tak, jak one stać nieustannie na straży naszego życia, serca, sumienia i odpędzać wszystkie pokusy, jakie kieruje do nas szatan’ - powiedział duchowny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.