Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z siedzibą w Szebniach włączyła się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach". Filie biblioteki w Trzcinicy i Warzycach przygotowały również wirtualną ofertę dla najmłodszych.
Zakończył się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach. Ogólnopolskie czytanie trwało od 30 maja do 7 czerwca. Po raz pierwszy akcja zorganizowana została w przestrzeni wirtualnej. Na facebookowym profilu "Cała Polska czyta dzieciom" codziennie pojawiali się popularni autorzy i artyści, a także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze. Bohaterami tegorocznego tygodnia były między innymi zwierzęta - pies, kot, żubr czy koń.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z siedzibą w Szebniach również włączyła się do akcji. W dniu poświęconym niedźwiedziom na facebooku filii GBP w Trzcinicy pojawiło się słuchowisko "Masza i niedźwiedź",oparte na starej, rosyjskiej baśni, którą znają wszystkie dzieci.

Piątek był dniem poświęconym owadom. W bibliotekach gminy Jasło jest dostępna seria książek o bardzo pracowitych owadach - pszczołach. Autorką tych książek jest Zofia Macek. Serię książek o pszczołach, jak i inne pozycje o zwierzętach, można wypożyczyć w bibliotekach jasielskiej gminy. Natomiast filia GBP w Warzycach zaprosiła najmłodszych do wysłuchania opowiadania zatytułowanego „Świerszcz i mrówka” z książki „Dzban mleka”.