Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Jak Jan Szczepanik ubarwił świat?” zaprasza do udziału w warsztatach literacko-artystycznych dla dzieci, prowadzonych przez Mariannę Oklejak. Zajęcia odbędą się 24 października br. online.
Marianna Oklejak – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rysuje, projektuje książki, plakaty i okładki płyt. Jej ilustracje niejednokrotnie zdobywały nagrody przyznane przez Polską Sekcję IBBY, są wpisane na listę skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, znalazły się w finale prestiżowych konkursów, gościły na wielu wystawach w Polsce i zagranicą. Marianna Oklejak jest m.in. ilustratorką popularnej serii „Basia” autorstwa Zofii Staneckiej i cieszącej się uznaniem grona młodych czytelników.

Podczas warsztatu „Cuda-wianki-wycinanki” dzieci poznają tradycyjne polskie wycinanki i ich typy. Stworzą własne symetryczne wycinanki oraz oryginalne wzorzyste kompozycje. Warsztaty „Na głowie” pozwolą poznać rozmaitość kształtów, stylów i zdobień nakryć głowy z polskich regionów.

Warsztaty dostępne będą na kanale YouTube oraz Facebooku MBP w Jaśle. Premiera: 24 października (sobota) o godz. 12.00 („Cuda-wianki-wycinanki”) i 14.00 („Na głowie”).

Dzisiaj (22 października) i jutro (23 nm.) Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do pobrania bezpłatnych pakietów materiałów plastycznych potrzebnych do warsztatów w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) w godzinach funkcjonowania biblioteki.

Patronat medialny nad projektem objęły: Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Radio Trendy, Obiektyw Jasielski. Partnerami projektu są Jasielski Dom Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2020.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.