Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który namawiał chłopca, aby wsiadł do jego samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzut i złożył wyjaśnienia.
W ubiegły piątek, jasielscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że dzień wcześniej około godz. 13, w Zarzeczu, uczeń szkoły podstawowej został zaczepiony przez mężczyznę poruszającego się samochodem osobowym. Mężczyzna zaproponował chłopcu, by wsiadł do pojazdu. Uczeń odmówił i pobiegł w kierunku domu. Mężczyzna miał jechać za nim jeszcze przez krótki czas, a następnie odjechać w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Intensywne działania pozwoliły na ustalenie danych mężczyzny oraz samochodu, którym się poruszał.

Zatrzymany 74-latek został doprowadzony do jasielskiej jednostki, gdzie usłyszał zarzut usiłowania popełnienia przestępstwa uprowadzenia lub zatrzymania osoby małoletniej poniżej 15 roku życia. Mężczyzna nie przyznał się i złożył wyjaśnienia, tłumacząc, że nie miał żadnych złych zamiarów i chciał jedynie podwieźć chłopca, ponieważ bardzo często zdarza mu się podwozić wielu ludzi.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.