Daniel Obajtek

Nadanie sztandaru Miastu Jasłu

-

Urząd Miasta w Jaśle

Wstęp wolny

26 kwietnia 2024 roku, w dzień nadania przez Kazimierza Wielkiego Jasłu praw miejskich, odbędzie się uroczystość nadania sztandaru Jasłu. Od 2021 roku miasto zabiegało o włączenie sztandaru w poczet symboli miejskich jako jednego z wyjątkowych elementów tożsamości miejskiej.

Jest to szczególnie ważne wydarzenie w kontekście budowania i wzmacniana wśród mieszkańców Jasła poczucia dumy z bycia członkiem naszej lokalnej wspólnoty. Data wydarzenia jest nieprzypadkowa, bowiem jak przekazują źródła, to w tym dniu 659. lat temu, król Kazimierz Wielki nadał Jasłu prawa miejskie.

O godz. 11 na płytę jasielskiego rynku zapraszają najmłodsi jaślanie (przedszkolaki), którzy zaprezentują swój program. Oficjalną uroczystość rozpocznie msza św. pod planowanym przewodnictwem Biskupa Diecezji Rzeszowskiej (o godz. 12). Następnie, na płycie rynku miejskiego, odbędzie się uroczystość na nadania sztandaru, a w dalszej części prelekcje tematyczne w Jasielskim Domu Kultury.
Dodatkowo, dzień wcześniej, 25 kwietnia, w Jasielskim Domu Kultury zaplanowano muzyczne wprowadzenie do „Harmonii dźwięków” – bezpłatny koncert w wykonaniu zespołu kameralnego pod kierunkiem Macieja Wulwa.

 

Nadanie sztandaru Miastu Jasłu

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl