Daniel Obajtek

Wyprawa rowerowa do "Doliny Iwełki" w Nienaszowie

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

15:00

Rodzinna Manufaktura Olejów Roślinnych "Dolina Iwełki" w Nienaszowie (pow. jasielski) będzie główną atrakcją wyprawy rowerowej, na którą w sobotę, 30 września 2023 roku zaprasza Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.
Około 45-kilometrowa trasa prowadzić będzie z Jasła przez Dębowiec, Osiek Jasielski, Gorzyce i Toki do Nienaszowa, a stamtąd przez Nowy Żmigród z powrotem do Jasła.

Nienaszów, do którego zmierzać będą rowerzyści leży w Beskidzie Niskim. Na południe od wsi płynie Iwełka, (prawobrzeżny dopływ Wisłoki) na północnym wschodzie widoczna jest Wielka Góra zwana też Działem (378 m n.p.m.), a za nią znajduje się masyw stanowiący południową krawędź Pogórza Jasielskiego.
W tym spokojnym zakątku rodzina Pochwałów założyła olejarnię. W manufakturze, która przyjęła nazwę od przepływającej opodal rzeki, wytłaczane są na zimno naturalne oleje roślinne.

Specjalnie dla osób uprawiających turystykę rowerową, które chciałyby poznać cykl technologiczny olejarni oraz prozdrowotne właściwości wytwarzanych w niej olei, KK-T JDK przygotował tę wycieczkę.
Oprócz zwiedzania, program przewiduje tradycyjnie ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

 

Wyprawa rowerowa do "Doliny Iwełki" w Nienaszowie

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl