Daniel Obajtek

Spotkanie z Piotrem Mareckim w MBP w Jaśle

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Spotkanie z Piotrem Mareckim odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2023 roku o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z dr. hab. Piotrem Mareckim, profesorem UJ, pisarzem, redaktorem, wydawcą, producentem i wytwórcą utworów cyfrowych.

Piotr Marecki wychował się w Trzcinicy, mieszka w Krakowie. Pracuje w katedrze Kultury Współczesnej Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowo zajmuje się polskim kinem, kulturą cyfrową oraz literaturą eksperymentalną. Jest popularyzatorem, ale też twórcą, tłumaczem i wydawcą literatury elektronicznej i konceptualnej. Współzałożyciel i redaktor naczelny magazynu Ha!art (ukazywało się do 2017 roku) i Wydawnictwa Ha!art. Autor książek drogi: „Polska przydrożna” (2020) oraz „Romantika” (2021).
Spotkanie w szczególności poświęcone będzie działalności kierowanego przez Piotra Mareckiego Wydawnictwa Ha!art. Porozmawiamy o wyborach literackich, topowych ale też nietypowych publikacjach, o codzienności rynku wydawniczego i przewidywaniach na przyszłość.

 

Spotkanie z Piotrem Mareckim w MBP w Jaśle

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl