Daniel Obajtek

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkanie online z Mikołajem Golachowskim dla dzieci

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkania online z Mikołajem Golachowskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci na spotkania online z Mikołajem Golachowskim – biologiem, ekologiem i podróżnikiem, a przede wszystkim autorem bestsellerowych książek dla najmłodszych: „Pupy, ogonki i kuperki” oraz „Gęby dzioby, i nochale”, ilustrowanych przez Mroux, dzięki którym mali obserwatorzy otoczenia, poznają świat zwierząt poprzez wyśmienitą zabawę i dużą dawkę humoru. Spotkania odbędą się 20 listopada (piątek) o godz. 14 i 16.

Mikołaj Golachowski jest biologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od jedenastu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny.

Spotkania będą okazją do zaczerpnięcia dobrej energii oraz naturalnej radości płynącej z obserwacji świata oraz jego mieszkańców, który poznajemy poprzez najciekawsze wątki z życia ulubionych postaci najmłodszych – zwierząt, obleczone doskonałą zabawą.

O godz. 14.00, najmłodsi wspólnie z prowadzącym poznając świat fauny, odkryją m.in. fascynujące przyrodniczo tajemnice zwierząt ukryte w… pupach, ogonkach i kuperkach oraz gębach dziobach i nochalach… Dobra zabawa i duża dawka wiedzy przyrodniczej gwarantowana! Link do spotkania na platformie Zoom będzie aktywny 10 minut przed spotkaniem https://zoom.us/j/99649130269?pwd=a0FyN01xbCtWa2FCUFFYZTRkUzRidz09

O godz. 16.00, dzieci wspólnie z prowadzącym odwiedzą daleką, mroźną krainę i poznają zwierzęta żyjące na krańcu świata, przekonają się m.in. jaka jest różnica pomiędzy polarnymi rejonami Ziemi, obejrzą lodowe krajobrazy i być może zaskarbią sobie sympatię polarnych niedźwiedzi. Dobra zabawa i duża dawka wiedzy przyrodniczej gwarantowana! Link do spotkania na platformie Zoom będzie aktywny 10 minut przed spotkaniem https://zoom.us/j/91531870082?pwd=REphb25DYzJxZFo1NE95dDN4QWsvUT09

Instrukcja logowania:
W przypadku pierwszego logowania do aplikacji Zoom, po kliknięciu w link należy zainstalować ją na swoim komputerze, następnie kliknąć Join meeting→ Join with computer audio. (Można też zainstalować ją wcześniej). Osoba hostująca spotkanie ze strony biblioteki wpuści uczestnika z tzw. poczekalni na spotkanie. Aby udostępniać innym uczestnikom spotkania swój obraz, należy mieć włączoną kamerę (ikonki mikrofonu i kamery znajdują się w lewym dolnym rogu). Natomiast dźwięk proszę włączyć tylko, gdy będzie potrzeba komunikacji z innymi uczestnikami. Proszę o wcześniejsze sprawdzenie, czy macie aktywne połączenie z Internetem oraz sprawne i właściwie ustawione kamerę, głośniki i mikrofon
.
Spotkania odbędą się w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! 20 listopada br. (piątek) o godz. 14.00 i 16.00. Premiera każdego ze spotkań dostępna: www.facebook.com/BibliotekaJaslo
Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.
Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "Familiaris".
Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkanie online z Mikołajem Golachowskim dla dzieci

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl