Daniel Obajtek

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Jaśle

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Jaśle odbędzie się w dniach od 8 do 15 maja 2023 roku.

Tydzień Bibliotek rozpocznie się od Dnia Bibliotekarza.
10 maja o 10:00 odbędzie się spotkanie na terenie krytej pływalni MOSiR, by porozmawiać o planach ulokowania tam Filii nr 3. Przeanalizowany zostanie pomysł wraz z użytkownikami biblioteki, zapisane zostaną uwagi i zostanie nakreślona wspólna wizja na przyszłość. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w Filii nr 3 MBP w Jaśle przy ul. Szopena 22 (tel. 13 446 52 25).

11 maja o 14:00 odbędą się rodzinne warsztaty tworzenia makiet i modeli, których efektem będzie wspólna diorama „Miasto Wyobraźni”. Spotkanie odbędzie się w sali edukacyjnej w Bibliotece Głównej, zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (tel. 13 446 26 02, wew. 35).

11 i 12 maja w godzinach otwarcia Biblioteki, odbędzie się kiermasz książek wycofanych z naszych zbiorów. Każdy pasjonat czytelnictwa znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że wszystkie książki kosztować będą tylko symboliczne 2 zł.

W tym roku Tydzień Bibliotek przedłużony zostanie do 18 maja, zapraszając na spotkanie Klubu Czytających Rodzin, na którym gośćmi będą funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle. Porozmawiamy o tym, jak bawić się rozważnie i bezpiecznie.

Przez cały czas trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy też do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz filii bibliotecznych na popołudniowe zajęcia dla dzieci z cyklu „Poczytajmy, pogadajmy”. Przygotowaliśmy też lekcje biblioteczne i zajęcia dla grup zorganizowanych. Chętnych zapraszamy do kontaktu.

 

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Jaśle

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl