Noc Świętojańska Wianki Dobrucowa

-

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu

Dobrucowa
38-204 Dobrucowa

Wstęp wolny

Noc Świętojańska Wianki Dobrucowa odbędzie się w dniu 24 czerwca 2023 roku.

Program:
17:00 - występy zespołów i kapeli ludowych, konkurs na najpiękniejszy wianek, przejście barwnego korowodu na rzekę Jasiołkę
20:00 - biesiada

Jest to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będziemy celebrować tradycję wianków i cieszyć się wydarzeniami letniej nocy.
Aby podkreślić piękno i znaczenie wianków, można wziąć udział w Konkursie na Najpiękniejszy Wianek, który odbędzie się w ramach tego wyjątkowego wydarzenia.
Konkurs będzie otwarty dla Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) z okolicy. Każde KGW ma możliwość zgłoszenia swojego najpiękniejszego wianka, wykonanego z kwiatów, zieleni i innych naturalnych materiałów. To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne i kreatywność.

Przez cały wieczór Nocy Kupały, wianki będą wystawione na specjalnym stoisku, gdzie wszyscy uczestnicy będą mieli okazję podziwiać i docenić piękno każdego z nich. Jury, składające się z osób o dużej wrażliwości artystycznej i związanych z tradycją, oceni wianki pod względem estetyki, zgodności z tradycją i oryginalności.
Dla zwycięzców przewidziane są fantastyczne nagrody, a przede wszystkim okazja do uhonorowania swojego KGW i umiejętności tworzenia pięknych wianków.

 

Noc Świętojańska Wianki Dobrucowa

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl