Daniel Obajtek

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkanie online z Barbarą Gawryluk

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkanie online z Barbarą Gawryluk

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! zaprasza dzieci 24 listopada o godz. 16 na spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk – dziennikarką radiową, tłumaczką z języka szwedzkiego, autorką książek dla dzieci i młodzieży, znaną z książek o zwierzętach m.in. „Baltic. Pies, który płynął na krze”, „Wiosenna wyprawa Gwizdka”, „Kaktus, dobry pies”, „Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy”.

Barbara Gawryluk mieszka w Krakowie, gdzie od kilku lat w Radiu Kraków prowadzi program o literaturze dla dzieci „Alfabet”. Jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABCXXI, a autorka wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana, m.in. Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za „Zuzankę z pistacjowego domu”, nagrodą IBBY za upowszechnianie czytelnictwa, Międzynarodową Nagrodą organizacji EENA 112 Award za książkę „Mali bohaterowie”. Przetłumaczyła z języka szwedzkiego kilkadziesiąt książek dla dzieci, m.in. znaną serię Martina Widmarka „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Spotkanie online 3,2,1… Odwaga! odbędzie się 24 listopada (wtorek) o godz. 16.00.

Podczas spotkania najmłodsi poznają perypetie zwierzęcych bohaterów książek autorki i dowiedzą się jak poprzez siłę, odwagę oraz emocje, jakimi się kierują potrafią pomagać w potrzebie innym.

Premiera spotkania dostępna: www.facebook.com/BibliotekaJaslo

Link do spotkania na platformie Zoom będzie aktywny 10 minut przed spotkaniem:
https://zoom.us/j/99114746285?pwd=YUR6UkRwSzVVTzhBa2FKQ3h2YWRLdz09

Instrukcja logowania:
W przypadku pierwszego logowania do aplikacji Zoom, po kliknięciu w link należy zainstalować ją na swoim komputerze, następnie kliknąć Join meeting→ Join with computer audio. (Można też zainstalować ją wcześniej). Osoba hostująca spotkanie ze strony biblioteki wpuści uczestnika z tzw. poczekalni na spotkanie. Aby udostępniać innym uczestnikom spotkania swój obraz, należy mieć włączoną kamerę (ikonki mikrofonu i kamery znajdują się w lewym dolnym rogu). Natomiast dźwięk proszę włączyć tylko, gdy będzie potrzeba komunikacji z innymi uczestnikami. Proszę o wcześniejsze sprawdzenie, czy macie Państwo aktywne połączenie z Internetem oraz sprawne i właściwie ustawione kamerę, głośniki i mikrofon.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.
Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "Familiaris".
Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkanie online z Barbarą Gawryluk

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl