Lletnie warsztaty Big Bandowe

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Jasielski Dom Kultury w dniach od 21 do 25 sierpnia 2023 roku, już po raz piąty organizuje Letnie Warsztaty Big Bandowe Dla Dzieci. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży, zainteresowanych rozwinięciem swoich umiejętności gry na instrumentach oraz poszerzeniem swoich horyzontów z zakresu muzyki jazzowej i rozrywkowej.

W programie warsztatów przewidziano m.in.: doskonalenie warsztatu pracy zespołowej, rozwijanie umiejętności improwizatorskich, czytanie nut, a także doskonalenie umiejętności interpretowania utworów zgodnie z kanonami stylu i formy muzycznej w duchu tradycji big-bandowej.

Tegoroczna edycja to bogaty i urozmaicony program na każdy z pięciu dni warsztatowych, a także znakomici prowadzący: sekcja instrumentów dętych blaszanych – Robert Pisarek (absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu), sekcja instrumentów dętych drewnianych – Adrian Faryj (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Jazzu) oraz Rafał Czarnacki, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Jazzu (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu), który poprowadzi sekcję rytmiczną big bandu.

Zdając sobie sprawę, jak ważnym elementem kultury jest muzyka, troszczymy się zarówno o jej tradycję i rozwój.

 

Lletnie warsztaty Big Bandowe

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl