Daniel Obajtek

XI Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza" w Karpackiej Troi

-

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy

Trzcinica 646, 38-207 Przysieki

12.00zł - 35.00

XI Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Karpackiej Troi odbędzie się w dniach od 18 do 20 sierpnia 2023 roku.

Program tegorocznej imprezy obfituje w różnorodne atrakcje. Odwiedzający w tym dniu Skansen będą mogli zapoznać się z tajnikami pracy dawnych rzemieślników, obserwować wczesnośredniowieczną bitwę i turniej wojów, a nawet samemu spróbować swych sił w różnych konkurencjach. Przewidziano także zawody dla najmłodszych zwiedzających.
Na terenie parku archeologicznego swoje warsztaty otworzą średniowieczni rzemieślnicy, wytwarzający nie tylko przedmioty codziennego użytku ale również broń. Będzie można odwiedzić stanowiska: garncarza, kowala, powroźnika, garbarza czy wytwórcy kolczug.

Najważniejszym punktem programu będą inscenizacje bitew, a wezmą w nich udział liczni wojownicy z Polski i z zagranicy. Wojowie przystąpią także do rywalizacji w turniejach bojowych: indywidualnym i drużynowym oraz w zawodach o tytuł najsprawniejszego wojownika. Będą mogli się wykazać sprawnością i talentem w posługiwaniu się bronią.
Rywalizować będą także panie, które wezmą udział w biegu dam czy konkursie kulinarnym.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy inscenizacja obrazująca pochówek ciałopalny poległego woja wraz z tradycyjnymi obrzędami pogrzebowymi. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie można wysłuchać koncertu zespołu inspirującego się muzyką średniowieczną. Drugiego dnia imprezy, poza wymienionymi już atrakcjami, goście będą mogli obejrzeć pokazy: jazdy konnej oraz inscenizację zdobycia grodu. W trakcie Festiwalu będzie można posłuchać wykładu wybitnego archeologa prof. dr hab. Michała Parczewskiego pt. „U kolebki Lecha i Rusa. Początki podziału Słowian na odłam wschodni i zachodni”.

 

XI Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza" w Karpackiej Troi

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl