Daniel Obajtek

Bieg z Sercem dla Igi Wygnał z Nienaszowa

-

38-230 Kąty

Wstęp wolny

Wkrótce opublikujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia. Zapraszamy tutaj wkrótce!

Bieg z Sercem dla Igi Wygnał z Nienaszowa odbędzie się w dniu 3 września 2023 roku.

Klub Biegacza Athletic Zręcin wraz z Gminą Chorkówka i Gminą Nowy Żmigród wspólnie organizuje IV edycję "Bieg z Sercem". Tym razem uczestnicy pobiegną dla Igi Wygnał z Nienaszowa kwestując do puszek na jej leczenie żeby i ona kiedyś mogła biegać.

Bieg będzie w charakterze przyjacielskim bez rywalizacji, opłata dobrowolna do puszki.
Zapisy na adres e-mail: mkisielewicz13@gmail.com
Organizatorzy proszą o przesłanie Imienia i Nazwiska oraz rok urodzenia.
Szczegóły pod numerem telefonu: Prezes Klubu Biegacza Athletic Zręcin - Marcin Kisielewicz tel. 515 098 359


Trasa biegu wynosi około 21 km (sztafeta 2x10,5km). Punkty odżywcze będą 3. Faliszówka, Nienaszów i Toki. W Nienaszowie, będzie połowa trasy gdzie można zakończyć lub rozpocząć bieg, lub dokonać zmiany sztafety.

Start 12:30 z Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówka a meta przy Szkole w Kątach, spodziewana godzina dotarcia do mety to 16:00. Powrót z Kątów na KBS w Chorkówce lub do Nienaszowa zapewniony będzie dwoma autobusami.
Dla każdego biegacza przewidziany jest niepowtarzalny pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek na mecie.

W trakcie wydarzenia będą zbierane pieniądze na leczenie: Iga Wygnał, 2 latka
"Iga urodziła się z licznymi diagnozami – rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową, która została zoperowana w pierwszej dobie życia córeczki. Do wszystkiego doszły jeszcze stopy końsko-szpotawe. Już wtedy obiecałam sobie, że zrobię, co tylko się da, by Iga tak, jak inne zdrowe dzieci mogła być sprawną dziewczynką…
Iga odbywa systematyczną rehabilitację trzy razy w tygodniu. Jest pod stałą kontrolą neurologa, urologa i ortopedy. Po przeprowadzonej w Wiedniu 2021 roku retenotomii, na którą wcześniej zbieraliśmy pieniądze, Iga zaczęła być pionizowana i udało jej się nawet postawić pierwszy „krok". Co prawda z asekuracją, ale dla nas był to krok milowy.
Iga skończyła już dwa latka i wymaga operacji rekonstrukcji obu stawów biodrowych – prawa głowa kości udowej jest zwichnięta, lewa podwichnięta. Jest to spowodowane rozwojową dysplazją stawów biodrowych, która występuje przy rozszczepie kręgosłupa.
W związku z rozpoczętym leczeniem ortopedycznym, chcemy, aby nadchodzącą operację wykonał specjalista, pod którego opieką jest Iga. Koszt zabiegu jest jednak ogromny i nie stać nas na jego pokrycie, dlatego prosimy o pomoc!
Igulka codziennie spędza dwie godziny w pionizatorze i ortezach, które musimy jej zakładać też do spania. Z powodu stanu bioderek, musieliśmy zrezygnować z bucików Mitchella. Po operacji, która odbędzie się w szpitalu w Wiedniu, Igusi zostanie założony gips obejmujący brzuch i nogi aż do stópek.
"

 

Bieg z Sercem dla Igi Wygnał z Nienaszowa

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl