Wystawa fotografii Katarzyny Leszczyńskiej

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Wystawę fotografii Katarzyny Leszczyńskiej można zobaczyć w dniach od 14 do 30 września 2023 roku w sali offowej JDK.

Cykle zdjęć i grafik wchodzące w skład wystawy Biofilia powstawały w różnym czasie. Działania początkowo podświadome, jak łączenie zdjęć z elementami świata roślin, z czasem doprowadziły wykrystalizowania idei i świadomości tła czy powodu tych działań. Tęsknota. Za wiatrem, przestrzenią, namiotem w dziczy i ogniskiem, poza którym dosięga nas nocne, zimne tchnienie lasu. Atawistyczne pragnienie obcowania z naturą. Po prostu.

Katarzyna Leszczyńska – Kaszuba, artystka wizualna, kurator Galerii Fotografii Interferencje, nauczyciel przedmiotów fotograficznych. Absolwentka kierunku Grafika, spec. Komunikacja Wizualna i Multimedia na wydziale artystycznym AHE w Łodzi. Dyplom w Pracowni Fotografii dr Bartłomieja Jarmolińskiego.

Zajmuje się głównie fotografią kreacyjną. W swojej twórczości odnosi się do procesu introspekcji, złożoności natury człowieka, zawiłości zjawiska czasu, korelacji i zazębiania się „obecności” i zdarzeń w czasie i przestrzeni, ich oddziaływań na człowieka oraz nawarstwiania się tychże oddziaływań w perspektywie czasu.

 

Wystawa fotografii Katarzyny Leszczyńskiej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl