Wyprawa rowerowa na Folusz

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

15.00

Kolejna jesienna wyprawa rowerowa zorganizowana przez Klub Kulturalno -Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury powiedzie w zaciszny zakątek magurskich lasów Beskidu Niskiego. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 4 listopada 2023 roku.

Celem będzie wieś Folusz (pow. jasielski, gm. Dębowiec), położona nad potokiem Kłopotnica, u podnóża pasma Magury Wątkowskiej, która stanowi bramę turystyczną do Magurskiego Parku Narodowego. W tym malowniczym terenie rowerzyści przejdą około 4-kilometrową leśną ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, łączącą dwa ciekawe obiekty geologiczne MPN: Wodospad Magurski i Wychodnię Skalną „Diabli Kamień”.
Cała trasa wycieczki: do Folusza przez Łazy Dębowieckie, Duląbkę, Cieklin, Wolę Cieklińską i z powrotem, liczy około 45 km.
Wodospad Magurski to około 7-metrowy próg skalny, jeden z najokazalszych i najefektowniejszych wodospadów w Beskidzie Niskim.
„Diabli Kamień” jest monumentalną wychodnią skalną zbudowaną z gruboziarnistego piaskowca magurskiego. Tworzy ją sześć bloków skalnych o wysokości do 15 m, oddzielonych od siebie szerokimi szczelinami.
Program przewiduje ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

 

Wyprawa rowerowa na Folusz

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl