Spotkania z cyklu Studnia Kulturalna JDK

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

10.00

"Sekretne królestwo pszczół" to tytuł 128. spotkania z cyklu Studnia Kulturalna JDK, które odbędzie się 9 lutego br. (piątek) o godz. 17.00, w sali multimedialnej JDK. Bilet wstępu: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Pszczoły, żyjące na ziemi od ponad 100 mln lat, fascynują człowieka od zarania dziejów. Wielowiekowe obserwacje i badania, zdołały odkryć zaledwie cząstkę ich tajemnic. O zdumiewającym, zhierarchizowanym, uporządkowanym i wypełnionym pracą życiu pszczół, o ich intrygujących zachowaniach oraz o wytwarzanych przez pszczele rodziny, a wykorzystywanych przez ludzi produktach, opowie ks. dr Tomasz Gałuszka z Pogórzańskiej Pasieki Rodziny Gałuszków w Sieklówce (pow. jasielski), prezes Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy w Jaśle.

Gość Studni, należący do rodziny zajmującej się od pokoleń pszczelarstwem, zgłębia wiedzę o tych niezwykłych owadach oraz owocach ich pracy od lat. Jest prawdziwym znawcą tematu, dzielącym się chętnie swoim ogromnym zasobem wiadomości.

128. SK JDK zapowiada się bardzo interesująco. Ci, którzy na nie przyjdą, będą mogli nie tylko posłuchać pełnej ciekawostek prelekcji, ale też wziąć udział w degustacji miodów.

 

Spotkania z cyklu Studnia Kulturalna JDK

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2021 jaslo365.pl